רה״מ בנימין נתניהו בהצגה ענקית בוועידת המנהיגים העולמית:

חדשות ישראל

חדשות ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע בוועידת מנהיגים להקים יחד תאגיד בינ”ל למחקר וייצור של חיסונים נגד וירוסים ומגפות עתידיות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (ב’) בפעם השישית בוועידת המנהיגים (Video Conference) באירוח קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ. בוועידה השתתפו גם ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון, ראש ממשלת נורבגיה ארנה סולברג, ראש ממשלת דנמרק מטה פרדריקסן, ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטאקיס וראש ממשלת צ’כיה אנדריי באביש.


תעקבו אחרינו בטלגרם לחץ כאן


המנהיגים ברכו על מבצע החיסונים הישראלי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו:
“אנחנו שבע מדינות, לאוסטרליה יש את האוכלוסייה הגדולה ביותר, לרובנו יש אוכלוסיות בגודל של 5 עד 12 מיליון תושבים. אני מציע לדון ביצירת תאגיד מחקרי בינ״ל למחקר וייצור. לכולנו יש יכולות מחקר, מדע וטכנולוגיה. אנחנו מוכרחים לפתח את היכולות הללו, איננו יכולים להיות נתונים לחסדי כוחות השוק. ביקשתי להתחיל בבניית תאגיד שיהווה זרוע ממשלתית, לא חברה פרטית. חיל האוויר אינו חברה פרטית ואינו יוצר רווח.

כדי להגיע לנפח סביר, הן כלכלי והן מדעי, עלינו לבחון את האפשרות לאחד את המאמצים שלנו. אנחנו ניתקל בווירוסים נוספים. עלינו לאחד כוחות ולהתחיל לדון על מחקר, ייצור ואספקה, ראשית למדינות שלנו ואז לכל השאר. עלינו להתחיל ולתכנן לשנים הבאות”.

עוד הוסיף רה”מ נתניהו למנהיגים:
״אם טרם התחסנתם בעצמכם, עשו זאת. על הציבור לחוש ביטחון בחיסון. יחד עם הרופאים, הגורמים הרפואיים הבכירים, הגורמים המדעיים, שרי הבריאות שלכם – שילכו ויתחסנו בהקדם. האתגר השני הוא הלוגיסטיקה: העיקרון שלנו הוא כמה שיותר חיסונים, כמה שיותר מהר, לכמה שיותר אנשים. למרות שיש שתי מנות לחיסוני פייזר, אנחנו פועלים לסיים את מתן המנה הראשונה ובו בזמן נותנים את המנה השנייה״.

צילום: קובי גדעון, לע”מ

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ אדיר לאתר את בעלי הזכויות בכל תמונה ותצלום שאנו עושים בו שימוש. אם בטעות השתמשנו בתצלום שאתם בעלי זכויות בו אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל להפסקת השימוש בו.

תגובות

כתבות אחרונות

עקבו אחרינו

כתבות נוספות


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/theilnewsco/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/theilnewsco/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110