ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ביקרו היום במרכז הלוגיסטי “טבע סלא”:

חדשות ישראל

חדשות ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ביקרו היום במרכז הלוגיסטי “טבע סלא”, שקולט את החיסונים נגד נגיף הקורונה בתנאים מיוחדים לאחר נחיתתם בישראל.

צילום: עמוס בן גרשום, לע”מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום הביקור:

“קיבלנו היום שלוש החלטות: ההחלטה הראשונה הייתה קצרת טווח לגבי חג החנוכה, ההחלטה השנייה הייתה לגבי ריסון מהודק, וההחלטה השלישית הייתה לגבי סגר מלא. ובכן, כיוון שהתעוררו בעיות משפטיות בסגר הלילי של חג החנוכה, אמרנו – נעבור לשני השלבים הבאים. אני מקווה שלא נגיע אליהם, אבל זו הסיבה. זה לא שעשינו סיבוב.

יש לישראל הצלחות כבירות, דברים נמדדים בהצלחות, הם לא נמדדים בניפוח מלאכותי של כל ויכוח וכל דיון, ואם שר נמנע או שר התנגד. אנחנו מקבלים את החלטות הכי טובות שיש. אני גאה בזה, אני גאה בזה שהבאנו למדינת ישראל הקטנה, עם תשעה מיליון אזרחים, מיליוני חיסונים לפני כמעט כל העולם. אני גאה בזה שאנחנו ערוכים לחלק את זה בצורה הטובה ביותר, ברמה הגבוהה ביותר בעולם.

אני גאה על כך שהורדנו את התחלואה ואת התמותה לאחת הרמות הנמוכות בעולם, בוודאי בעולם המערבי. ולכן אנחנו מקבלים את ההחלטות הנכונות, ואי אפשר לנפח כל נקודה וכל ויכוח. זה התהליך של קבלת ההחלטות, אנחנו עושים את זה בצורה המיטבית. דברים נבחנים בתוצאות, התוצאות של ישראל מצוינות. יש עוד מה לשפר, אבל הן מצוינות.

אנחנו באנו עכשיו ממפגש עם ראשי קופות החולים, והנה אנחנו כאן עכשיו, במרכז הלוגיסטי של ‘טבע סלא’. ישראל מקדימה כמעט את כל העולם בקבלת התרופות, בשימור התרופות, ואחר כך במתן החיסונים, למיליוני אזרחי ישראל. זה ברמה הגבוהה ביותר. בעולם מסתכלים עלינו, מעריכים מאוד את העובדה שהצלחנו להביא הנה מיליוני חיסונים מוקדם מאוד. אנחנו נוכל להביא אותם לכלל הציבור באמצעות המתקנים שיש פה, וכמובן באמצעות קופות החולים, שזו מסגרת מיוחדת שנותנת לישראל יתרון מאוד גדול.

הכוונה שלנו כמובן היא להגיע לפתיחת הכלכלה במהירות האפשרית ולהחזרת החיים למסלולם. אני מראש אומר לכם שזה דורש גם את שיתוף הפעולה שלכם, כדי שנעשה זאת במינימום מחיר. ראיתי עכשיו גרף שמראה את התמותה בישראל – היא בין הנמוכות בעולם, בוודאי בעולם המערבי. רואים את זה, זה מאוד ברור. תחלואת החולים הקשים מן הנמוכות בעולם המערבי.

צילום: עמוס בן גרשום, לע”מ

אנחנו רואים מה קורה באירופה – טרגדיות. אנחנו רואים מה קורה באמריקה – טרגדיות. אנחנו לא רוצים אווירה של סוף קורס ופריקה, ולכן אנחנו קיבלנו היום החלטות בממשלה על הגבלות מסוימות. כן, רצינו גם סגר לילי מלא בכלל המדינה בחנוכה, אבל הדבר לא התאפשר, בגלל סיבות קודם כל משפטיות, אז קיבלנו החלטות. אבל נבקש מהציבור לעזור לנו לשמור על מדדי תחלואה נמוכים, ואם הדבר לא יתאפשר אנחנו נלך להידוק מרוסן, ריסון מהודק יותר נכון, ואם הדבר לא יתאפשר כן, אז נלך לסגר כללי.

אנחנו מנסים להימנע מזה בעזרתכם, ובעזרת השם, נצליח. בכל מקרה, אני אומר, נצליח. אנחנו רואים את סוף המגפה. במקום הזה אתם כבר רואים את זה היטב. תודה רבה לכם, שיהיה לכם חג חנוכה שמח”.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין:
“אנחנו רואים בעיניים איך התכנית פועלת נפלא. מהמטוסים ישר למקררי הענק כאן. החשש שלי זה מפייק ניוז שירתיע אנשים להתחסן רק בגלל שקרים. בימים הקרובים אשוחח עם ראש הממשלה כדי למצוא מענה גם לזה”.

צילום: עמוס בן גרשום, לע”מ

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ אדיר לאתר את בעלי הזכויות בכל תמונה ותצלום שאנו עושים בו שימוש. אם בטעות השתמשנו בתצלום שאתם בעלי זכויות בו אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל להפסקת השימוש בו.

תגובות

כתבות אחרונות

עקבו אחרינו

כתבות נוספות


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/theilnewsco/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/theilnewsco/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110