משטרת ישראל מזהירה את הציבור: ״אנו קוראים להורים לגלות מעורבות ואחריות בפעילות הילדים ברשת״

חדשות ישראל

חדשות ישראל

אזהרה לציבור

בשבועות האחרונים אנו עדים להתגברות תופעת הפצת סרטונים בעלי תכנים מיניים בוטים,  בקבוצות שונות ברשתות החברתיות בהן חברים קטינים, או כהודעות פרטיות. צפייה בתכנים אלו עלולה להוות אמצעי לתקיפה מינית של קטינים, מתוך מטרה לחקות את התוכן אליו נחשפו.

אנו קוראים להורים לגלות מעורבות ואחריות בפעילות הילדים ברשת, ולוודא כי הם מבינים את הסכנה הטמונה בצפייה בסרטונים מסוג זה, נמנעים מלשתף פעולה עם שולחי הסרטונים או אנשים שאינם מכירים, ונמנעים מהפצת סרטונים אלו בעצמם, שכן בעצם השיתוף הם עלולים לעודד אחרים לפגוע בעצמם.

כל מי שנפגע או נחשף לתכנים מסוג זה, מתבקש לדווח על כך למוקד 105. משטרת ישראל תמשיך להיאבק בנחישות בתופעה החמורה, ותשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להביא לדין את העבריינים, הפוגעים בגופם ובפרטיותם של קטינים.

הורים, שימו לב – המלצות בנושא גלישה בטוחה:

▪️ אפליקציית WhatsApp מאפשרת לקבוע מי יכול לצרף את המשתמש לקבוצה ומי לא, ולמנוע מכל מי שאינו ברשימת אנשי הקשר של הטלפון לצרף את המשתמש לקבוצות.

▪️ קבעו פילטרים במנועי החיפוש, כדי לצמצם את הסיכון לקבל תוצאות המכילות חומרים למבוגרים, כולל פורנוגרפיה.

▪️ השתמשו באפליקציות ובשירותים לסינון תכנים שמציעים ספקי האינטרנט.

▪️ הסבירו לילדים את אפקט אובדן השליטה ברשת: ברגע שלחצו על כפתור “שלח”, אין דרך חזור, לא ניתן למחוק את התוכן מהרשת והתפוצה כבר לא בשליטתם.

▪️ למדו את הילדים כי זהויות ברשת עלולות להיות שקריות והורו להם לא לפתוח הודעות, מיילים, קישורים וכו’ מאנשים שאינם מכירים.

▪️ עודדו את הילדים לשתף אתכם, או כל מבוגר אחר שהם סומכים עליו, במקרה שהם או מישהו מחבריהם נפגעו או חשו אי-נוחות ברשת, ודווחו למוקד 105.

באדיבות: משטרת ישראל

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ אדיר לאתר את בעלי הזכויות בכל תמונה ותצלום שאנו עושים בו שימוש. אם בטעות השתמשנו בתצלום שאתם בעלי זכויות בו אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל להפסקת השימוש בו.

תגובות

כתבות אחרונות

עקבו אחרינו

כתבות נוספות


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/theilnewsco/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/theilnewsco/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110