חוקר סוציולוגיה והיסטוריה: ״אנחנו בדרך למשטרת מחשבות…תגיד מילה אחת בעד נתניהו, מיד אתה ביביסט, צ’חצ’ח, בבון״

חדשות ישראל

חדשות ישראל

ביושר אינטלקטואלי יוצא דופן איש השמאל עומר קינן, במקצועו חוקר סוציולוגיה והיסטוריה באמירה אמיצה בעבור האמת. בפוסט מרתק בפייסבוק שפירסם קינן הביע את דעתו על שדרן רדיו הזוי מגלגלצ ובכלל על השיח פוליטי בתקופה בה אנחנו חיים.

״אני איש שמאל, יש שיגידו שמאל רדיקלי.

כתבתי על הנכבה, על המשטר הצבאי, נגד הכיבוש, מה לא.

אבל, ויש אבל גדול –

לפני מספר ימים אני נוסע לתומי במכונית ומאזין לגלגל”צ. לפתע השדרן אומר כך: “ועתה שיר מחאה. לא הרבה אמנים אוזרים אומץ בימינו וכותבים שירי מחאה נגד הממשלה” – מדובר היה בשיר של שלום חנוך בשיתוף פעולה עם טונה.

אין לי מושג על מה השדרן מדבר – אבל לא צריך שום אומץ לדבר נגד נתניהו.

אני אישית, ואני אומר – אישית, מכיר חברים שפוחדים באופן גלוי לומר מילה, מילה אחת חיובית על נתניהו במקום העבודה שלהם. כלומר, לא שיפטרו אותם, אבל הם בבת אחת יהפכו להיות “ביביסטים”. אפילו אם הם רק אמרו מילת חיוב אחת לטובתו מתוך משפט שלם.

כמו שזה נראה, אנחנו בדרך למשטרת מחשבות נוסח ג’ורג’ אורוול “1984” – תגיד מילה אחת בעד נתניהו, מיד אתה ביביסט, צ’חצ’ח, בבון וכו’. תדבר נגדו? אתה נאור, אתה אינטילגנט, אתה פלורליסט.

הייתי רוצה לדעת אם השדרן הנ”ל היה אומר שזה “אומץ” אם היה מדובר בשיר נגד בית המשפט העליון.

אבל שכחתי, מחאה נגד בית המשפט העליון היא “הסתה”. מחאה נגד נתניהו היא “ביקורת לגיטימית” בעיניי אלה שרואים עצמם נאורים מעל כולם. ״

אני איש שמאל, יש שיגידו שמאל רדיקלי.כתבתי על הנכבה, על המשטר הצבאי, נגד הכיבוש, מה לא.אבל, ויש אבל גדול -לפני מספר…

פורסם על ידי ‏‎Omer Keinan‎‏ ב- יום שלישי, 22 בספטמבר 2020

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ אדיר לאתר את בעלי הזכויות בכל תמונה ותצלום שאנו עושים בו שימוש. אם בטעות השתמשנו בתצלום שאתם בעלי זכויות בו אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל להפסקת השימוש בו.

תגובות

כתבות אחרונות

עקבו אחרינו

כתבות נוספות