המאבק הלאומי לבלימת התפשטות הקורונה – שוטרי משטרת ישראל ערוכים לתגבר את אכיפת הגבלות התנועה:

חדשות ישראל

חדשות ישראל

המאבק הלאומי לבלימת התפשטות הקורונה – שוטרי משטרת ישראל ערוכים לתגבר את אכיפת הגבלות התנועה, המסחר וההתקהלות ברחבי הארץ, שהוטלו על ידי הדרג המדיני, וצפויות להיכנס לתוקפן החל מחצות.

אלפי שוטרים ולוחמי משמר הגבול יפעלו בהיערכות מיוחדת ומעובה במוקדים רבים ברחבי הארץ לפיקוח ואכיפת ההגבלות. עיקר האכיפה המשטרתית תתמקד בהתקהלויות אסורות, מגבלות התנועה והמסחר וחובת הבידוד בכל רחבי הארץ, על מנת למנוע התקהלות ויציאה אסורה של אזרחים למרחב הציבורי בניגוד לתקנות, וכן לפקח אחר פעילות תקינה של בתי עסק שהורשו לפעול,  ומנגד לוודא שאין פעילות בבתי עסק שפעילותם נאסרה. 

הפעילות היזומה לפיקוח ואכיפה תתוגבר הן במרחב הבינעירוני והן בתוך היישובים עצמם. במרחב הבינעירוני יופעלו מחסומים קבועים בכל שעות היממה, כשבשעות הערב מספרם יגדל. כדי למנוע עומסי תנועה ולאפשר מרקם חיים תקין ככל שניתן, האכיפה באזור מרכז הארץ בשעות היום תתבסס בעיקר על אכיפה מדלגת ובתנועה. בסך הכל יופעלו בין 12 ל-25 מחסומים במהלך כל שעות היממה.

במרחב העירוני יוקמו מחסומים קבועים ביציאות מהיישובים ובתוכם, במיקומים מרכזיים, ולצדם גם מחסומים מדלגים ואכיפה בתנועה לפיקוח אחר הציות להגבלות התנועה. מיקום והיקף המחסומים יהיה בהתאם לניתוח הצורך המבצעי של כל מחוז והערכת המצב, בתיאום עם אגף התנועה לגבי המחסומים בכבישים הבין-עירוניים.

לצורך עמידה במשימות אכיפת תקנות הקורונה, לצד יתר המשימות והאתגרים המצויים לפתחה של משטרת ישראל, יוקצו למחוזות המשטרה כוחות תגבור ממשמר הגבול על יחידותיו, להב 433, המכללה הלאומית לשוטרים, שוטרי מטה וכיו”ב. כמו כן היחידה האווירית תפעל, לצד אמצעים נוספים, בכדי לתת תמונת מצב רחבה אודות עומסי תנועה, התקהלויות אסורות ועוד.

לצד הפעילות בשטח, יימשך שיתוף הפעולה עם הרשויות השונות וגורמי ההנהגה, ליצירת שיתוף פעולה עם הציבור והגברת הציות לתקנות. כמו כן השוטרים ינקטו במאמצי הסברה ושיח לצד האכיפה, בכל מקום שיידרש ללא יוצאים מן הכלל, למען שלום הציבור ובריאותו.

בכל אירוע חריג המצריך התערבות וטיפול משטרתי יש ליצור קשר מיד עם מוקד החירום של המשטרה – מוקד 100. לקבלת מידע, ניתן ליצור קשר עם מוקד המידע הארצי של המשטרה – מוקד 110, ולהתעדכן אודות התקנות וההגבלות. אנו מזכירים לציבור, כי ניתן להגיש תלונה מקוונת ברשת, מבלי להגיע לתחנת המשטרה.

אנו קוראים לציבור להישמע להנחיות הכוחות בשטח – רק יחד נוכל לנצח את הנגיף.

בתמונה המצורפת: מפת החסימות הצפויה במרחב הבינעירוני בלבד (יתבצעו התאמות בסופי שבוע) 👇

באדיבות משרד הבריאות

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ אדיר לאתר את בעלי הזכויות בכל תמונה ותצלום שאנו עושים בו שימוש. אם בטעות השתמשנו בתצלום שאתם בעלי זכויות בו אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל להפסקת השימוש בו.

תגובות

כתבות אחרונות

עקבו אחרינו

כתבות נוספות


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/theilnewsco/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/theilnewsco/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110